Translate

27 Mart 2013 Çarşamba

Süt anneliği çalışmaları başlıyor

Süt anneliği çalışmaları başlıyor

27 Mart 2013 12:13 (Son güncelleme 27 Mart 2013 12:14)
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, ''Süt anneliği projesiyle ilgili,önümüzdeki bir iki ay içinde yasal düzenleme çalışmaları yapacağız'' dedi.
ANKARA
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ''Ulusal Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu'' sonrası gazetecilerin soruların yanıtladı.
Dün akşam Yunanistan'ın milli günü dolasıyla katıldığı resepsiyonla ilgili bir soru üzerine Müezzinoğlu, kendisi için farklı bir heyecan, farklı bir duygu olduğunu söyledi. Müezzinoğlu, ''Zaman zaman  burukluğu, zaman zaman mutluluğu, en uç çapraz duyguları yaşadığım anlardan birisi oluyor'' dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın Yunanistan ziyareti sırasında kendisine eşlik ettiğini hatırlatan Müezzinoğlu, ''Bir taraftan bırakıp geldiğim ülkenin başbakanı diğer taraftan geldiğim ülkenin başbakanı. Her iki başbakanın olduğu ortamda 2004 yılında resmi görüşmelerde bulundum. Kendi köyüme sayın başbakanımızla gidince en çok çapraz duyguları ve hüzünle mutluluğu buruklukla heyecanı bir arada yaşadım. Yaşadığım duygular bugüne kadar çok oldu, akşamkine biraz daha alışık olduğum için ama yine de benim için çapraz duyguların yaşandığı, karmaşık duyguların yaşandığı gecelerden biri oldu'' diye konuştu.
Tam Gün Yasası
Müezzinoğlu, ''Tam Gün Yasası'nın öğretim üyelerinin beklentilerini karşılamadığı, bir revizyonun olup olmayacağı?'' sorusu üzerine, ''Daha durun. Doktor arkadaşlarla ilgili yapabileceğimizin bu anlamda azamisini yaptık. Bunun değerlendirmesini en erken bir yıl sonra yapacağız'' diye konuştu.
Anne Sütü Bankacılığı
Müezzinoğlu, ''Bakanlar Kurulu'nda anne sütüyle ilgili sunum yapıp yapmadığı?'' sorusu üzerine de bilgilendirme yaptığını belirtti. Bu konudaki değerlendirmelerin sürdüğünü bildiren Müezzinoğlu, ''Bakanlar Kurulumuz'dan ve başbakanımızdan bu konuyla ilgili, yasal çalışmalarla ilgili süreci başlatmamız yönünde bakış açısını aldık. Şimdi önümüzdeki bir iki ay içinde yasal düzenleme çalışmaları yapacağız'' dedi.
Bir başka soru üzerine ilk etapta hukukçularla toplanarak mutfak çalışması yapacaklarını belirten Müezzinoğlu, 1-1,5 ay sonra mutfaktan çıkanları kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.
Bir gazetecinin, ''süt kardeşliği projesine'' yönelik görüşünü sorması üzerine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, konuyla ilgili görüşlerini Bakanlar Kurulu toplantısında bildirdiklerini söyledi.

 http://www.aa.com.tr/tr/saglik/148923--sut-anneligi-calismalari-basliyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder