Translate

12 Nisan 2013 Cuma

Amerika'dan Türkiye'ye servet değerinde burs

Amerika'dan Türkiye'ye servet değerinde burs

Türkiye’den öğrencilere Ivy League’de burslu olarak yerleşebilme imkanı sunan Ivy Learning, 13 öğrencisini ABD’nin en iyi okullarına servet değerindeki burslarla yerleştirdi.

Amerika'dan Türkiye'ye servet değerinde burs

Amerikan üniversiteleri, YÖK onayının yanı sıra sunduğu eğitim ve kariyer olanakları ile Türkiye’den öğrenciler için en cazip seçenekler arasında önemini her geçen gün arttırıyor. Dünyanın birçok ülkesinden her yıl binlerce öğrenci, ABD’nin Harvard, Princeton, Yale ve Georgetown gibi prestijli okullarının yer aldığı Ivy League’e kabul edilebilmek için zorlu bir süreçten geçiyor. YGS ve LYS sınavlarında başarı şartı olmadan, Amerika'nın önde gelen üniversitelerinde, istenilen bölümde burslu olarak üniversite eğitimlerine başlama fırsatı, Türkiye'den öğrencileri bekliyor.
Ivy League’e girmek isteyen öğrencilere, geleceklerini doğru yönetmeleri konusunda kapsamlı bir program sunan Ivy Learning, 13 Türk öğrenciyi servet değerinde burslarla Amerika’nın en iyi üniversitelerine yerleştirdi. Ivy Learning Genel Müdürü İsmail Topkaya, öğrencilerin başarısıyla ilgili şunları söyledi: “Çok az sayıda öğrencinin kabul edildiği Ivy League’de eğitim almak için kapsamlı bir çalışma programı ve kuvvetli bir başvuru gerekiyor. Öğrencilerin profesyonel eğitimcilerden destek almaları başarı fırsatlarını arttırıyor. Bu anlamda kurumumuzdan destek alan 13 öğrencimiz de bizi şaşırtmadı. Gece gündüz süren yoğun bir çalışma temposunun ardından beklediğimiz başarıyı elde ettiğimizi düşünüyoruz.”
Topkaya, Ivy Learning’de öğrencilere geleceklerini doğru kodlamaları konusunda yardımcı olduklarını belirtiyor ve ekliyor: “Ivy Learning olarak, her öğrenciyi, kabiliyetleri doğrultusunda yönlendirip, sosyal yönlerini de kuvvetlendirerek zorlu sınavlara güçlü bir başvuru yapmalarını sağlıyoruz. Öğrenciler bu süreçte edindikleri tecrübeler ile daha da olgunlaşırken, güvenleri gelişiyor ve ulaşmak istedikleri hedeflere sağlam adımlarla ilerliyorlar.” 
İşte yerleşen öğrencilerin başarı hikayeleri:
Mehmet Emin Şaka; İyi bir ekonomist olmak isteyen Mehmet Emin Şaka, hedefine sağlam adımlarla ilerliyor. Ailesindeki ilk üniversite mezunu olacak Şaka, Yale, Swathmore College, Brown ve Columbia üniversitelerine kabul edildi. Şuan Galatasaray Lisesi’nde son sınıf öğrencisi olan Şaka, tercihini 268.000 dolarlık bursla Yale Üniversitesi’nden yana kullandı.  En büyük hayalinin Amerika’da iyi bir eğitim almak olduğunu belirten Şaka, Ivy Learning’in profesyonel kadrosu ile birlikte yoğun bir çalışma programının ardından bu hayalini gerçekleştirdiğini ifade etti. 
Mevlüt İkiz; Mehmet gibi iyi bir ekonomist olmayı hedefleyen Mevlüt İkiz, Ivy Learning ile başladığı yoğun çalışma programının ardından hedefini gerçekleştirmeyi başardı. Yale, Columbia, Cornell ve Swathmore College’dan kabul edilen Mevlüt İkiz, tercihini 252.000 dolarlık bursla Yale Üniversitesi’nden yana kullandı. Şuan Galatasaray Lisesi’nde son sınıf öğrencisi olan Mevlüt İkiz, Mehmet Emin Şaka ile de çok yakın arkadaş. İkiz ve Saka bu zorlu sürece birlikte hazırlandıklarını, tüm program boyunca birbirilerine destek olduklarını belirtiyor.
Tarık Çaşkurlu; Annesi ve babası doktor olan Tarık Çaşkurlu, başarılı bir aileden geliyor. Avusturya Lisesi’nde son sınıf öğrencisi olan Çaşkurlu, Georgetown Üniversitesi’ne burslu olarak kabul edildi. Daha önce Amerika’da okumanın bir rüya olduğunu, bunu başaramayacağını düşünen Çaşkurlu, Ivy Learning’le hayallerine kavuştuğunu dile getiriyor.
Mevlüt İkiz, Mehmet Emin Şaka ve Tarık Çaşkurlu; Onlarınki 3 başarı hikayesi. Hayal ettiler, doğru bir tercih yaptılar, çok çalıştılar ve başardılar. Tüm dünyanın hayalini kurduğu üniversitelere burslu kabul edilerek gelecek nesillere örnek oldular. 3 öğrenci de bu mükemmel sonucun haklı gururunu yaşıyor.
Ivy Learning:
Adres: Levent Mahallesi Şakayıklı Sokak No: 31 Levent Beşiktaş İstanbul Turkey
Tel: +90 212 282 85 85
 http://egitim.milliyet.com.tr/amerika-dan-turkiye-ye-servet-degerinde-burs/egitimdunyasi/haberdetay/12.04.2013/1692804/default.htm?ref=milliyet_anasayfa

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder