Translate

21 Nisan 2013 Pazar

Kütüphanesiz okullara destek

Kütüphanesiz okullara destek

AA
20 Nisan 2013

İstanbul’da faaliyet gösteren Çorumlu Eğitimci Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD), Çorum’un Mecitözü ve Alaca ilçelerindeki iki okula, üniversite öğrencilerinin de desteğiyle çok amaçlı salon kazandırdı.

ÇESİAD’ın başlattığı “Bir Kitap Yeni Bir Hayat” projesi kapsamında çok amaçlı salon kazandırılan Mecitözü Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) ile Alaca Anadolu Öğretmen Lisesi’nde açılış törenleri yapıldı. Mecitözü YİBO’daki törende konuşan dernek başkanı Mehmet Yıldırım, 2 yıl önce başlattıkları proje kapsamında Osmancık, Kargı, İskilip’teki kütüphanesiz okullara destek sağladıklarını belirtti. İki okula yaklaşık 100 bin liralık yardım yaparak çok amaçlı salon kazandırdıklarını anlatan Yıldırım, şöyle konuştu: “Mecitözü’ndeki okulumuza 3 bin, Alaca’daki okulumuza da 5 bin adet olmak üzere 8 bin adet yeni kitap satın aldık. Kütüphane yapılacak salonları baştan aşağı yenileyerek dizayn ettik. Kütüphane yapmak için başladığımız salona kitaplık, sıra, masa, bilgisayar ve yazıcı gibi ihtiyaç duyulan malzemeler de yerleştirerek çok amaçlı salonlar haline getirdik. İstanbul’daki çeşitli üniversitelerde öğrenim gören çocuklarımız da bizlere birçok konuda yardımcı oldu. Bunların hepsi, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için.”
Çorumlu 200 öğrenciye de burs
Dernek olarak İstanbul’da eğitim gören Çorumlu 200 üniversite öğrencisine de burs verdiklerini belirten Yıldırım, sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceğini söyledi.
Mecitözü YİBO Müdürü Bayram Yıldırım da “Okulumuzda 280 öğrenci eğitim görüyor. Bunlardan 180’i pansiyonda kalıyor. En büyük eksiğimiz kütüphaneydi. Yardım elini uzatan ÇESİAD’a, öğrencilerim ve öğretmen arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/egitim/23094871.asp

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder