Translate

1 Nisan 2013 Pazartesi

YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

24 Mart 2013 tarihinde yapılan YGS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2013 YGS sonuçları...

Milyonlarca YGS öğrencisinin katıldığı YGS sınavı sonrasında heyecan dorukta ve bir çok öğrenci YGS sınav sonuçlarının açıklanmasını büyük bir heyecan ile merak ediyor.

2013 YGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
ÖSYM Başkanı Ali Demir'in sınav sonrası katıldığı TV programında yaptığı, "Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum, geçmiş olsun diliyorum. Sınavda yer alan görevlilere, ÖSYM ailesine ve emniyet görevlilerine, mülki amirlerine teşekkür ediyorum. YGS sonuçları ortalama 3 haftada açıklanıyor ama biz daha erken açıklamaya çalışacağız." açıklamasının hangi tarihe denk düşeceği merak konusu. Üniversite adayları YGS sonuçlarının  hangi tarihte açıklanacağını merakla bekliyor.
YGS’de en az bir puan türünde 140 ve üzeri puan alamayan adayların, YGS puanlarıyla bir yükseköğretim programını tercih etme (sınavsız geçiş hakkı olanlar hariç) ve LYS’lere girme hakları bulunmuyor. YGS puanlarından 140’ın altında olanlar için ilgili yerleştirme puanı (Y-YGS) hesaplanmayacak.
YGS’de 140 ve 180 arasında puan alanlar, sadece meslek yüksekokulu ön lisans programlarıyla açık öğretim programlarını tercih edebilecek. YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olanlar, LYS’lere girme hakkı kazanacak.
Sınavda 180 ve üzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilecek.
Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için de YGS puanlarından en az birinin 140 ve üzeri olması gerekiyor.

 http://www.aksam.com.tr/guncel/ygs-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak/haber-182487

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder