Translate

19 Nisan 2013 Cuma

Serap Eser davasında karar çıktı

Serap Eser davasında karar çıktı

Küçükçekmece'de molotof attıkları İETT otobüsünde, lise öğrencisi Serap Eser'in ölümüne neden olan 5 sanık için karar çıktı.

Küçükçekmece'de 4 yıl önc emeydana gelen olayda İETT otobüsüne molotoflu saldırı düzenlenmiş otobüsün alev alması sonucu 17 yaşındaki lise öğrencisi Serap Eser yanmıştı. Ağır yaralanan genç kız hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay sonrası yakalanan zanlılar arasında yer alan ancak yaşları 18 den küçük oldukları için Bakırköy 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan, Ö.K., M.D., R.S., M.D., Ö.B. hakkında mahkeme kararını verdi.
CEZALARI İNDİRİLDİ
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yıldırmaz, sanıkların "terör örgütü üyesi olma", "kasten adam öldürme" ve "patlayıcı madde bulundurma" suçlarından cezalandırılmalarını istedi. Mahkeme 5 sanığın ''kasten adam öldürmek'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasına hükmetti. Heyet, sanıkların 18 yaşından küçük olmaları ve duruşmalardaki iyi halleri nedeniyle cezalarını 17 yıl 6'şar aya indirdi. Sanıkların, eylemi terör örgütü PKK adına yaptıkları ve patlayıcı madde bulundurmalarından ötürü de 6 yıl 8'er ay hapisle cezalandırılmalarını kararlaştırdı. Sanıklara toplam 24'er yıl 2'er ay hapis cezası verildi.
İKİ KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MUÜBBET ALDILAR
Serap Eser'in öldürülmesi ile ilgili İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, sanıklar, Salman Akpınar ve Hamit Aksan, "Devletin birliğini bozmak ve ülke topraklarından bir kısmını devlet idaresinden ayırma amacına yönelik olarak vahamet arz eden eylemi gerçekleştirdikleri" gerekçesiyle ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmışlardı.

 https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=2497336513907815067#editor/target=post;postID=6422019150859608271

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder