Translate

5 Nisan 2013 Cuma

OKUL ÖNLERİNDE BEKLEYENLERE 82 TL. CEZA


OKUL ÖNLERİNDE  BEKLEYENLERE 82 TL. CEZA


DHA
5 Nisan 2013

Okul önlerinde bekleyene 82 TL ceza

Ordu’da kız öğrenci yurduna bir kişinin girmesinin ardından, polis yurt ve okulların çevresinde denetimi sıkılaştırdı. Okulla ilgili olmayan sivil kişiler uyarılarak uzaklaştırılırken, bunu tekrarlayanlara ise Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesi uyarınca 82 TL ceza uygulanacağı belirtildi.


Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Ordu Lisesi Ayşen Özyeğin Kız Öğrenci Yurdu’nda odada 2 arkadaşıyla birlikte kalan Başöğretmen Anadolu Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Z.G., 1 Nisan günü sabaha karşı odasında erkek kıyafetli bir kişiyi gördüğünü iddia ederek karakola başvurdu. Yurda girdiği tespit edilen ve gözaltına alınan 27 yaşındaki M.K. Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Ordu Valiliği’nin görevlendirdiği 2 müfettişte olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.
Uyarıya uymayana 82 TL ceza
Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerde yurt ve çevresindeki liselerde herhangi bir suç olayının yaşanmaması için denetimlerini arttırdı. Resmi ve sivil polis ekipleri çevrede özellikle okulların giriş ve çıkış saatleri ile uygulama yaptı. Okulla ilgisi olmayan kişileri de uyararak okul çevresinden uzaklaştırmaya başladı. Bunun tekrarlanması halinde ise bu kişilere Kabahatler Kanunu’nun 1’inci maddesi uyarınca 82 TL ceza uygulanacağı hatırlatıldı. Geçen yılın Mayıs ayından itibaren 22 kişi hakkında Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesine göre işlem yapıldığı öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/egitim/22973963.asp
Her türlü hakkı saklıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder